Kalitte » Hizmetlerimiz » Yazılım Geliştirme ve Proje Yönetimi

Kalitte olarak, büyük çaplı kurumsal uygulama yazılım projelerinin Microsoft.Net platformunda geliştirilmesi ve projelerin yönetimi konularında bilgi birikimlerimiz bulunmaktadır. İçerisinde bulunduğumuz her projede çözümlerimizle değer katma ilkemizle hareket etmekte ve projenin nihai başarısı için gerekli her türlü çalışmayı kurumunuzla birlikte yapmaktan mutluluk duymaktayız.

PROJE ve İŞ SÜREÇLERİNİN YÖNETİMİ

Büyük çaplı kurumsal uygulama yazılım projelerinin başarısında kritik role sahip olduğunu düşündüğümüz proje yönetimi, mevcut iş süreçlerinin analizi ve müşteri ilişkilerinin koordine edilmesi konularında deneyim ve bilgi birikimlerimiz bulunmaktadır. Proje ekibinin kurulması, projenin izlenmesi, gereksinim analizinden yazılım kabul sürecine kadar projenin tüm yaşam süreçlerinde yüklenici, alt yüklenici veya danışman rollerinde çalışabilmekteyiz.

MICROSOFT.NET TEKNOLOJİLERİ

Web tabanlı - çok katmanlı uygulama yazılımlarının Microsoft.Net platformunda geliştirilmesi, yazılım standartlarının ve mimarisinin belirlenmesi ve kurumunuzda her projede kullanılabilecek bir yazılım kütüphanesi oluşturulması konularında deneyimlerimiz bulunmaktadır. Yazılım geliştirme süreçlerinde ekibinize eğitim ve danışmanlık sağlayarak, projelerde yazılım güvenliği, performansı ve diğer tüm teknik konularda yönlendirici rolde çalışarak Microsoft.Net platformunda değer katan çözümler sunmaktayız.

VERİTABANI YÖNETİM SİSTEMLERİ

Microsoft SQL Server, Oracle ve Türkiye distribütörü olduğumuz, bir Sybase iAnywhere ürünü olan Advantage veritabanlarının kurulumu, konfigürasyonu ve uygulama yazılımlarında kullanımı konularında deneyimlerimiz bulunmaktadır. Çok büyük hacimli (Milyon ve üzeri kayıt) veritabanlarında yoğunlaşan deneyimlerimiz, büyük hacimli verinin uygulama yazılımlarında kullanımı, sorgulanması ve performans optimizasyonları çerçevesinde şekillenmektedir.

YAZILIM PERFORMANS ANALİZİ

Büyük çaplı yazılım projelerinin nihai başarısında ve olası risklerin zamanında ortadan kaldırılmasında büyük önem taşıdığına inandığımız yazılım performans analizi ve testleri konularında deneyimlerimiz ve bilgi birikimlerimiz bulunmaktadır. Performans test senaryolarının belirlenmesi, test sınıflarının geliştirilmesi, performans testinin yürütülmesi ve sonuçların analiz edilerek optimizasyon önerilerinde bulunulmasında Kalitte değer katan çözümler sağlamakta, yönlendirici rolde çalışabilmektedir.

YAZILIM GÜVENLİK DENETİMİ

Microsoft.Net platformunda, uygulama yazılımlarınızın güvenlik denetiminin yapılması, zafiyetlerin teşhisi ve çözüm önerilerini de içeren yazılım güvenlik denetim raporunun hazırlanmasında bilgi birikimlerimiz bulunmaktadır. Kalitte, sadece yazılım güvenlik denetimi yapabildiği gibi, bilişim güvenliği konusunda uzman çözüm ortaklarımızla işbirliği içerisinde çalışarak, kurumunuzun komple (ağ, işletim sistemi, fiziksel güvenlik vb.) güvenlik denetimi kapsamında sadece yazılım güvenlik denetimini de üstlenebilmektedir.

BORLAND DELPHI - MICROSOFT.NET GEÇİŞ SÜRECİ

Firmamızın Borland Delphi konusunda geçmişte yaptığı önemli çalışmalar mevcuttur. Ülkemizin önde gelen Delphi gruplarına da öncülük yapmış olan firmamız, Delphi’den Microsoft.Net platformuna geçiş sürecinde; zaman ve emek tahminlemesi, olası risklerin belirlenmesi ve geçiş modelinin tanımlanmasında eğitim ve danışmanlık sağlamaktadır.

Teknik Bilgi Birikimlerimiz

  • Microsoft; Microsoft.Net Framework, Visual Studio.Net, SQL Server, ASP.NET, AJAX, Windows Forms.Net, Clickonce, WFC, C#, VB.NET, ASP, IIS, Remoting, Indigo,Linq.
  • Oracle; Oracle 9i ve 10g veritabanı yönetim sistemi.
  • Veri güvenliği; Kriptoloji, elektronik imza, kör imza, veri şifreleme, RSA, PKI mimarisi.
  • Yazılım Mimarisi; Yazılım mimarisinin proje ihtiyaçları çerçevesinde çok katmanlı belirlenmesi, kimlik doğrulama, yetkilendirme, hata/kaşe yönetimi, iş/uygulama/veri katmanlarının geliştirilmesi.
  • Diğer;Javascript,Widget,Open Social,Borland Delphi, Advantage, Interbase
Tanıtım Broşürü
ÜRÜNLERİMİZ
Analitics Platform

Uluslararası yüzlerce müşteri tarafından tercih edilen Asp.Net elektronik gösterge panelleri hazırlama platformu.

Analitics Platform

Sunum ve analiz uygulamalarından oluşan iş zekâsı platformudur.

Advantage Veritabanı

Advantage Veritabanı

Kalitte'nin Türkiye Distribütörü olduğu Sybase Advantage Veritabanı.

Profesyonel Programlama Teknikleri.Net

Microsoft.Net Kitap ve DVD Seti

1.100 sayfa ve 28 bölümle VB.NET ve C# eğitim setidir.